NEC en Fortuna na tumultueuze slotfase naar gelijkspel
Fortuna Sittard leek zondagavond in Nijmegen lange tijd op weg naar een nieuwe overwinning in een uitwedstrijd. In de extra tijd incasseerde de ploeg van Danny Buijs echter alsnog een tegentreffer waardoor de 2-2 eindstand werd bepaald.
Fortuna moest vóór aanvang van de wedstrijd een wijziging in de basisopstelling aanbrengen. Mohamed Ihattaren bleek tijdens de warming-up niet fit genoeg om aan de wedstrijd te beginnen, zijn plaats werd ingenomen door basisdebutant Sven Simons. NEC, dat donderdag nog in actie kwam in Europees verband, begon voortvarend in eigen stadion en zocht nadrukkelijk de aanval. Toch was het Fortuna dat in de achttiende minuut de score opende. Na een snelle omschakeling kwam de bal via Rodrigo Guth bij Anthony Descotte. De snelle aanvaller troefde zijn directe tegenstander Darko Nejasmic af en liet ook doelman Gonzalo Crettaz met een bekeken uithaal in de verre hoek kansloos: 0-1.
Tien minuten later kwam de thuisclub op gelijke hoogte. Na een kort genomen hoekschop wist Kevin Kers te scoren: 1-1. In het verdere verloop van de eerste helft bleef de ploeg uit Nijmegen de bovenliggende partij. Fortuna doorstond enkele hachelijke momenten voor haar eigen doel.
In de openingsfase van de tweede helft wist Fortuna opnieuw op voorsprong te komen. Een mooi aangesneden vrije trap van de rechterkant van Shiloh ’t Zand werd door Descotte met zijn hoofd feilloos ingekopt: 1-2. NEC voerde de druk op het doel van Fortuna verder op. De Nijmegenaren hadden veel balbezit en kwamen regelmatig in de buurt van het Fortuna-doel. De defensie van de bezoekers kreeg het daardoor zwaar, maar doelman Mattijs Branderhorst voorkwam met enkele ingrepen een tegentreffer.
Bij de thuisclub werden in de jacht op de gelijkmaker diverse nieuwe spelers ingebracht. Onder meer Kaj Sierhuis en Perr Schuurs kwamen in het veld. Fortuna verdedigde de voorsprong met man en macht en had in de tegenaanval diverse keren de mogelijkheid om de voorsprong te vergroten. Dat gebeurde echter niet waardoor NEC bleef geloven in een beter resultaat. De slotfase was bijzonder tumultueus. Bij het ingaan van de blessuretijd werd scheidsrechter Alex Bos door de VAR naar het beeldscherm geroepen. De leidsman kende uiteindelijk een strafschop toe na vermeend handspel van Rodrigo Guth. Van elf meter mocht invaller Mitchel Bakker aanleggen, zijn inzet werd echter met een prachtige reactie gestopt door Branderhorst.
In de derde minuut van de blessuretijd kwam de gelijkmaker echter alsnog tot stand. Een hoekschop van de linkerkant werd bij de eerste paal verlengd en belandde op het hoofd van Willum Willumsson. Deze kopte beheerst in: 2-2. Fortuna bleef ondanks de late gelijkmaker ook in de vijfde uitwedstrijd van dit seizoen zonder nederlaag.
Fortuna Sittard: Branderhorst, Pinto, Guth, van Ottele (86' De Groot), Hubner, Brittijn, Michut, ’t Zand (81' Wylin), Simons (46' Peterson), Zeefuik (70' Sinkgraven) en Descotte.