Voorbereiding van start op 22 juni

Na een welverdiende vakantie keert de selectie op 22 juni terug op het trainingsveld. De eerste oefenwedstrijd staat vijf dagen later al op het programma. Hieronder vind je een overzicht van alle bevestigde activiteiten en wedstrijden in de voorbereiding.
Eerste training
De eerste training staat gepland op 22 juni. Om 12:00 uur betreedt de selectie van hoofdtrainer Danny Buijs de velden in Buchten voor de eerste sessie van het nieuwe seizoen. Uiteraard is iedereen van harte welkom op het trainingscomplex om deze eerste training bij te wonen! Parkeren kan op het parkeerveld, buiten de poorten van Sportpark Het Anker.
Locatie: Ankersweg 52, 6122 ET Buchten
FC Ria - Fortuna Sittard
De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen wordt gespeeld op 27 juni, als het team om 19:00 uur aftrapt tegen FC Ria. De wedstrijd wordt gespeeld op Sportpark Krekelzank in Nieuwstadt. Voor deze wedstrijd kunnen op locatie kaartjes worden aangeschaft. Kinderen van 0 t/m 12 jaar betalen €2,00, terwijl een ticket voor 13 jaar en ouder €5,00 kost.
De laatste ontmoeting tussen FC Ria en Fortuna dateert van na afloop van het seizoen 2017/2018. Die wedstrijd stond deels in het teken van het afscheid van Perr Schuurs, die destijds de overstap naar Ajax maakte. Fortuna won destijds met maar liefst 0-10, waarbij Schuurs zelf de 0-4 scoorde tegen zijn oude amateurclub. De ploeg van hoofdtrainer Celsio Mook degradeerde via de nacompetitie uit de Vierde Klasse.
Locatie: Burgemeester Willemeplein 4, 6118 EA Nieuwstadt
Fortuna Sittard - KRC Genk
Net als voorgaande seizoenen, zal Fortuna ook deze voorbereiding gebruik maken van de velden bij RKVV Eindse Boys. In Nederweert-Eind treffen de geel-groenen op 4 juli de vrienden uit Genk. De aftrap is om 19:00, tickets voor deze wedstrijd zijn voor €2,00 (0-12 jaar) en €5,00 (12+) te verkrijgen op Sportpark Op de Hooven. Daarnaast zullen deze ook online worden aangeboden.
KRC Genk kende een sterk (regulier) seizoen, waardoor het met een voorsprong de kampioenspoule in ging. De negen punten werden -naar Belgische traditie- gehalveerd naar een voorsprong van vier. Maar in de play-offs ging het mis. De Genkenaren zagen de voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen en moesten uiteindelijk genoegen nemen met een derde plek in de Jupiler Pro League, het hoogste niveau van België.
Locatie: Baldessenweg 1C, 6034 RN Nederweert-Eind
Open Dag
Een dag later zal in het stadion een Open Dag worden georganiseerd. De dag begint met een openbare (uitloop)training, waarna iedereen de gelegenheid krijgt een kijkje te nemen in het Fortuna Sittard Stadion. Meer informatie over de Open Dag volgt op korte termijn.
Let op: dit is niet hetzelfde als de Fandag! Deze wordt op een later moment in de voorbereiding georganiseerd op de Markt in Sittard.
SV Elversberg - Fortuna Sittard
Fortuna komt ook buiten de eigen landgrenzen in actie. Op 26 juli reist de ploeg naar Saarland, om te oefenen tegen SV Elversberg. Beide partijen streven ernaar om ook supporters uit Sittard te verwelkomen. Meer duidelijkheid wordt op korte termijn verwacht. De aftrap is om 13:30 uur.
De Duitse opponent was afgelopen seizoen dicht bij promotie naar de Bundesliga, het hoogste niveau in Duitsland. Elversberg eindigde knap als derde op de ranglijst en dwong daarmee een plek in de play-offs af. In de Relegation trof het Heidenheim. Na een verdienstelijk gelijkspel in de heenwedstrijd leek promotie binnen handbereik, maar in de absolute slotfase ging het alsnog mis. In eigen huis kreeg Elversberg in de vijfde minuut van de blessuretijd de 1-2 om de oren, waardoor Heidenheim zich handhaafde in de Bundesliga en Elversberg met lege handen achterbleef.
Locatie: Lindenstraße 7, 66583 Spiesen-Elversberg (Duitsland)
Fortuna Sittard - Bayer Leverkusen
Fortuna sluit de voorbereiding af met een oefenwedstrijd in eigen stadion. Op vrijdag 1 augustus, om 19:00 uur, is Bayer Leverkusen de tegenstander. Voor deze wedstrijd zijn 5.000 reguliere tickets verkrijgbaar voor Fortuna-supporters. De tickets zijn vanaf binnenkort online verkrijgbaar en (voor de lange zijde) middels fysieke verkoop op de wedstrijddag zelf. De jeugd (0-12) betaald €5,00, voor 13 jaar en ouder is dit €10,00.
Bij de Duitse opponent komen we Erik ten Hag tegen, de Nederlandse trainer maakte al vroeg in de zomer de overstap naar de nummer twee van de Bundesliga. Daarmee verzekerde Leverkusen zich van Champions League-voetbal.
Locatie: Milaanstraat 120, 6135 LH Sittard
Nieuwe data
Zodra een oefenwedstrijd of activiteit wordt bevestigd, verschijnt deze in onderstaand overzicht en op de homepage van de website. Aanvullende informatie over de betreffende wedstrijd is vanaf binnenkort eveneens te vinden op de homepage, via de infoknop bij de desbetreffende wedstrijd.
Datum | Tijd | Activiteit | Locatie | Entree |
22 juni | 12:00 uur | Eerste training | Buchten | n.v.t. |
27 juni | 19:00 uur | FC Ria - Fortuna Sittard | Sportpark Krekelzank, Nieuwstadt | € 2,00 / € 5,00, op locatie. |
4 juli | 19:00 uur | Fortuna Sittard - KRC Genk | Sportpark Op de Hooven, Nederweert-Eind | € 2,00 / € 5,00, op locatie en online. |
5 juli | n.t.b. | Open Dag | Fortuna Sittard Stadion, Sittard | n.v.t. |
26 juli | 13:30 uur | SV Elversberg - Fortuna Sittard | Ursapharm-Arena, Elversberg | n.t.b. |
1 augustus | 19:00 uur | Fortuna Sittard - Bayer Leverkusen | Fortuna Sittard Stadion, Sittard | € 5,00 / € 10,00, op locatie en online. |