Vrouwen

Fortuna Vrouwen verliest in Heerenveen

27 januari 2025
Leestijd: ${ readingTime }
Home / Nieuws / Fortuna Vrouwen verliest in Heerenveen
HEEFSV

Fortuna Vrouwen is er niet in geslaagd het duel tegen sc Heerenveen winnend af te sluiten. De Friezen waren met 1-0 te sterk.

Dat terwijl de ploeg van hoofdtrainer Glenda van Lieshout nog veelbelovend begon. Met ruim vijf minuten op de klok kreeg Nicole Stoop de uitgelezen mogelijkheid om de geel-groenen op voorsprong te zetten. De verdediger zette haar hoofd tegen een vrijetrap van Isa Dekker, maar de bal ging uiteindelijk rakelings voorlangs. Het was meteen een van de spaarzame momenten voor Fortuna Vrouwen.

Na de vroege kans voor Fortuna nam de thuisploeg het initiatief over. Claire Dinkla moest meermaals handelend optreden, terwijl het vizier bij Heerenveen ook niet altijd op scherp stond. De grootste kans van het eerste bedrijf was uiteindelijk voor Aymee Altena, die volledig vrij stond. De spits van Heerenveen kreeg de bal uiteindelijk niet lekker mee, waardoor een krachtig schot uitbleef. Daardoor bleef de 0-0 stand op het scorebord staan tot aan de rust. 

Ook na de theepauze bleef de thuisploeg de betere. Met slechts een halve minuut op de klok werd al de lat boven Dinkla geraakt. De Sittardse goalie moest sowieso flink aan de bak in de tweede helft. Zo kwam ze als winnaar uit de bus in een 1-op-1 na een zwakke terugspeelbal en herstelde ze een slippertje van haarzelf. In de slotfase van het duel werd de ban dan toch gebroken. Dinkla moest een bal lossen, waarna de rebound van dichtbij binnen werd getikt. 

Fortuna Vrouwen: Dinkla, Van Koot, Stoop, Kopp, van Wershoven, Van Berlo, Lindfors, Van Heeswijk, Dekker, Arons en Prins.